​Odkrywanie świata

Zapraszamy dzieci (od 10 do 20 m-ca życia) wraz z rodzicami na zajęcia ogólnorozwojowe, podczas których uaktywnimy wszystkie zmysły: wzroku, słuchu, smaku, dotyku, węchu i równowagi. Będziemy rozwijać wyobraźnię, poznawać zwykłe przedmioty w sposób niezwykły, śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach, bawić się ruchem i tworzyć pierwsze prace plastyczne. Dla rodziców będzie to szansa na radosne spędzenie czasu z własnym dzieckiem, obserwację jego rozwoju w grupie rówieśniczej oraz wymianę doświadczeń z innymi rodzicami.

Dzięki grupowym zabawom sensorycznym maluszki będą miały okazję:

– uczyć się przez doświadczenie

– uczyć się przez zabawę

– rozwijać się intelektualnie, ruchowo, emocjonalnie i społecznie bawiąc się z rodzicem w grupie rówieśniczej

– kształtować wyobraźnię, duszę odkrywcy i twórcy

– być odważne w poznawaniu świata

– uczyć się współpracy z poszanowaniem własnych granic, preferencji  przy zachowaniu szacunku do drugiej osoby

ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK I BAŚNI  (dzieci 2-5 lat)

Będziemy poznawać bajki z różnych epok, te bardzo stare i te najnowsze. Opierać się będziemy na czytaniu książek, opowiadaniu, a także robieniu krótkich inscenizacji przy użyciu zrobionych przez dzieci i opiekunów kukiełek, murów zamku itp. Będziemy wprowadzać także pacynki. Dzięki staremu projektorowi do wyświetlania filmów z kliszy dzieci mogą rozwinąć swoją wyobraźnię opowiadając krótkie scenki widziane na zdjęciach. Do zabawy będą włączani rodzice, autorzy książek dla dzieci

TWÓRCZE EKO-DZIEŁO

Zajęcia dla nieco starszych. To zajęcia kreatywne, na których szczególny nacisk kładziemy na wykorzystanie w dziecięcej twórczości  wszelkiego rodzaju odpadów i tego, co już w domu nie potrzebne. Będziemy według własnej wyobraźni przetwarzać surowce wtórne. Postaramy się z rzeczy pozornie niepotrzebnych stworzyć coś ciekawego i pożytecznego. Nie zabraknie miejsca na eksperymentowanie i własną ekspresje twórczą. Na zajęciach dzieci będą poznawać podstawowe pojęcia plastyczne, techniczne, będzie też okazja do pierwszych spotkań ze sztuką. Mamy więc do Was prośbę zbieranie materiałów które mogą się przydać na zajęciach, a przydać może się niemal wszystko: przeterminowane kasze, makarony, przyprawy itp; opakowania, nakrętki, folia bąbelkowa, papier ksero zadrukowany tylko z jednej strony, i co tylko przyjdzie Wam do głowy….